Neler Çekiyoruz

Profesyonel Portre Fotoğraf Çekimi, Kişiye özel fotoğraf çekimi, Kişisel Fotoğraf Çekimi, Cast Fotoğrafı Çekimi, Headshot Fotoğrafları, Still-Life Fotoğraf Çekimi, Katalog Fotoğrafı Çekimi, Ürün Fotoğraf Çekimi, Moda Fotoğraf Çekimi, Yemek Fotoğraf Çekimi, Reklam Fotoğrafı Çekimi, Mücevher ve Takı Fotoğrafı Çekimi, Aksesuar Fotoğrafı Çekimi, Mimari Fotoğraf Çekimi, Otel Fotoğrafı Çekimi,  İç-Dış Mekan fotoğrafçılığında profesyonel çözümler üretiyoruz.

Profesyonel Fotoğraf Çekimi | Profesyonel Fotoğraf Stüdyosu | Ürün Çekimi | Erdem Erol

 

Stüdyomuz  500 ve 1000 wattlık Profoto paraflaşlar ve profesyonel ışık sistemleri aksesuarlarıyla donatılmıştır.

Çekimlerimizde 51.4 milyon piksel çözünürlüğe, 43.8×32.9mm boyutlarında sensöre ve 8256×6192 görsel boyutlarına sahip medium format Fujifilm GFX 50S orta format kamera kullanıyoruz.

Yüksek çözünürlüğe ve boyuta sahip görsellerimizi dilediğiniz baskı boyutlarında veya WEB mecralarında büyük boyutlarda, netlik, ton, detay kayıpları olmadan kullanabilirsiniz.

Birlikte çalışmamız ve isteklerinizi gerçekleştirmemiz için tanışıp arzunuzu dinlememiz yeterli.

PROFESYONEL FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Profesyonel fotoğraf çekimi, bilgi, tecrübe ve ekipman gerektirir. Bilgi, tecrübe ve ekipman bir araya geldiği zaman, doğru fotoğraf çekimi yapılabilir. Geniş ekipman yelpazesine sahip olan Profi Stüdyo olarak, profesyonel fotoğraf çekimi konusunda profesyonel çözümlerle müşterilerimize memnuniyet garantisi sunuyoruz.

DOĞRU FOTOĞRAF
Doğru fotoğrafta renk kalibrasyonu, yüksek çözünürlük, detay, doğru tonlar, doğru ışık kullanımı gibi birbirinden önemli teknik detaylar gizlidir.

DOĞRU AYDINLATMA
Fotoğrafçılıkta en önemli faktörlerden biri aydınlatmadır. Işık kullanımı, sonucu birebir olumlu ya da olumsuz etkiler. Doğru aydınlatma, ayrıntıları doğru yakalamayı sağlar. Aydınlatmanın yanı sıra renk yönetimi ve diğer teknik detayların ön planda tutulması gerekir. Yüksek çözünürlük, doğru tonlar, detaylar gibi teknik özellikler bir araya geldiği zaman, kaliteli görseller elde edilir.

ÜRÜN ÇEKİMİ VE ÜRÜN FOTOĞRAFININ ÖNEMİ

Fotoğraf işinizde yapabileceğiniz en önemli yatırımlardan biridir. Ürün fotoğraf çekimi, ürünlerini internet ortamında ve ya basılı görsellerle pazarlamak isteyen tüm işletmeler için büyük önem taşır. Uzmanlar, profesyonel ürün fotoğrafçılığının tıklama oranlarını artırdığını, dönüşüm oranlarını yükselttiğini ve marka imajını geliştirdiğini kabul etmektedir.

Ürün Fotoğrafçılığı, ürün tasarımının çekici bir şekilde tasvir edilmesidir. Ürün reklamlarında sıklıkla kullanılır. Ticari fotoğrafçılık olarak da bilinir.

Ürün fotoğrafçılığı stilleri, basit çekimlerden kapsamlı çekimlere kadar uzanır. Ürün çekimi, kontrollü stüdyo olarak adlandırdığımız, teknik donanımı üst düzeyde olan stüdyo ortamında gerçekleştirilirse görsel kaliteler de üst düzeyde olacaktır.

İnternet üzerinden e ticaret olarak adlandırılan mecralar söz konusu olduğunda, ürünlerinizin algılanan değeri ve işletmenizin güvenilirliği çoğu zaman web tasarımınızın kalitesiyle değerlendirilir. Profesyonel anlamda kurgulanmış bir web sitesine sahip olmanın önemli bir kısmı aynı zamanda yüksek kaliteli ürün çekimi fotoğraflarına sahip olmaktan geçer.

Ancak burada önemli olan konu sadece estetik değildir. Ürünlerinizi yüksek kaliteli fotoğraflarla sergilemek, satış oranlarında farklılık yaratır.

Uzmanlar, profesyonel ürün fotoğrafçılığının tıklama oranlarını artırdığını, dönüşüm oranlarını yükselttiğini ve marka imajını geliştirdiğini kabul etmektedir. Fotoğraf, işinizde yapabileceğiniz en önemli yatırımlardan biridir.

ÜRÜN ÇEKİMİ VE HEDEF TANIMLAMA

Ürünlerinizin profesyonel anlamda yüksek kaliteli fotoğraflarını çektirmek istediğinizde, hedefi tanımlama adına öncelikli olarak fotoğrafını çektirmek istediğiniz şey nedir ve bitmiş görüntünün nasıl görünmesini istediğiniz büyük önem taşır. Bu detaylar, prodüksiyonun kapsamını ve karmaşıklığını belirleyecektir.

DENEYİMLİ BİR FOTOĞRAFÇI İLE ÇALIŞMAK

Profesyonel, kontrollü bir stüdyo sahibi ve tecrübeli bir fotoğrafçı seçmek, ilk adım olarak en doğru karardır. Deneyimli bir profesyonel, süreç boyunca size rehberlik eder hem de projeniz için doğru kararları vermenize yardımcı olur. Doğru fotoğrafçı, hedeflerinize ulaşmanın yollarını önermek için bütçeniz dahilinde çalışmaya çalışır.

ÜRÜN ÇEKİMİ VE POST PRODÜKSİYON

Post prodüksiyon fotoğrafın çekim aşamasındaki teknik aşamaları kadar ilk önemlidir. Görüntülerin ayarlarını yapmak, temizliğini ve parlaklık sağlamak için rötuş yapmak gerekir. Bazı görseller kapsamlı photoshop işi gerektirir. İşi bitirme (post prodüksiyon dahil) yeteneği sunan bir fotoğrafçı seçtiğinizden ve beklentilerinizin ötesine geçen görüntüler sunduğunuzdan emin olmalısınız.

ÜRÜN ÇEKİMİ VE MALİYET

Ürün fotoğrafı çektirmenin maliyeti, çekimin karmaşıklığına göre değişir. Dekupe, still life gibi çekim tekniklerine göre maliyetler değişir.

Çekim için yardımcı enstrümanlara ihtiyaç duyulursa (modeller, çekim aksesuarları, stilistler gibi) maliyet yükselecektir. Post prodüksiyonlar çekim masraflarını etkiler.

Ürün çekimi konusunda profesyonel destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

HER ÜRÜNÜN BİR HİKAYESİ VARDIR

Her ürünün aslını yansıtan, kalitesi ve işçiliği konusunda anlatılacak bir hikayesi vardır. Kaliteli ve ürünün aslını yansıtan ürün çekimi fotoğrafı, özellikle e-ticaret sitelerinde satışları arttırmak için en etkili ve en doğru yollardan birisidir. Bu etkili yol, bir çok teknik detayın bir araya getirilmesi ile başarılan kaliteli ürün çekimi prodüksiyonlarından geçer. Biz bu detayları bir araya getirerek, ürününüzün hikayesini anlatmasını sağlıyoruz.

Her ürünün aslını yansıtan, kalite ve işçilik konusunda anlatılacak bir hikayesi vardır. Bir fotoğraf bin kelime değerinde ve getirisi de binlerce, yüzbinlerce lira olabilir.

Günümüzde en başarılı online satış kanalları, eşsiz, yüksek kaliteli ürün çekimi fotoğrafları ile başarıya ulaşırlar. Dünyada yapılan araştırmalara göre, online satış sitelerinde, tüketicilerin %67‘sinin ürün çekimi fotoğrafı kalitesine büyük önem verdikleri belirlenmiştir.

ÜRÜN ÇEKİMİ VE 50 MİLİSANİYENİN ÖNEMİ

Güçlü bir marka kimliği, işletmenizin temel değerlerini belirlerken, logonuzdan sloganınıza varana kadar önem gösterilerek elde edilebilir. Doğru ve kaliteli ürün fotoğrafları, marka kimliğini güçlendirir.

Görsel bir dünyada yaşıyoruz ve insanlarda ilk izlenim sadece 50 milisaniyede oluşuyor. Farkındalık ve algı oluşumu bir fotoğrafta 50 milisaniyede kendisini belli ediyor. Ürün çekimi görselleriyle 50 milisaniyede insanların algılarında farkındalık yaratırsınız.

İster e-ticaret üzerinden satışlarınızı artırmayı, ister katalog ve tanıtım baskılarıyla marka tanılırlılığınızı yükseltmeyi,  isterseniz sosyal medya aracılığıyla katılımı ve dönüşümü artırmayı hedefleyin, ürün çekimi görsellerinin önemini gözardı edemezsiniz. Ürün çekimi, pazarda daha büyük kitleleri hedefleyen markalar ve işletmeler için hayati önem taşımaktadır. Ürün çekimi görsellerinde netlik, yüksek çözünürlük ve görüntü kalitesi önemlidir.

Bu makalede, ürün fotoğraf çekiminin, sizi rakiplerinizden nasıl ayırabileceği ve size tüm önemli satış potansiyellerini nasıl sağlayacağı ele alınmaktadır.

Ürün fotoğrafçılığı, markalaşma yolunda yaratıcı bir stratejinin önemli bir parçasıdır.

Belirleyeceğiniz stratejide, marka tanılırlılığını arttırmak, markanızı daha görünür kılmak, yeni müşterilere ulaşmak için ürün çekimi görselleri farkındalık ve satış potansiyelini arttırmanın  ilk adımıdır.

Farkındalık adına, tüketiciye sunduğunuz ürün çekimi görsellerinde ilk izlenim çok önemlidir.

Yüksek kaliteli bir ürün fotoğrafı, tüketicilerin dikkatini çeker.

Stratejinizde önemli bir yer tutan ürün çekimi görselleri, işinizi geliştirmek, hedef kitlenizdeki potansiyel tüketicileri harekete geçirmeyi hedefler.

Kaliteli ve yüksek çözünürlüklü bir ürün çekimi fotoğrafı bir hikaye anlatmalı ve marka değerinizi yeni müşteri kitlenizle buluştururken, markalar arasında rekabet avantajı elde etmenize yardımcı olur.

ÜRÜN ÇEKİMİ VE MARKA KİMLİĞİ

Güçlü bir marka kimliği oluşturmak, işletmenizin temel değerlerini belirlerken, logonuzdan sloganınıza varana kadar önem gösterilerek elde edilebilir. Doğru ürün fotoğrafları, marka kimliğinizi güçlendirir.

Markalaşma yolunca belirlenen kriterler, mağaza tasarımından sosyal medya sloganlarına kadar yapılan her şeyle iç içe olmalıdır. Güçlü bir marka, hedef kitlesine yüzde 100 hitap eder ve başarılı markalar, müşterileriyle bir bağ kurmada bunu gözardı etmez. Bir markanın müşterileriyle güçlü bir bağ kurmak için belirli kriterler belirlerler dedik. İşte o kriterlerin en önemlilerinden biri olan ürün çekimi görselleri markanın sesi ve kişiliğinin kilit unsurudur. Böylece markalaşma güvenin ötesine geçer ve alıcılarla duygusal bir bağ kurar. Bu duygusal bağ fanatik hayranları oluşturur.

Apple’ın insanları, felsefesini teşvik ederek yaptığı her cihazın sahibi olan kalıpçı hayranlara nasıl dönüştürdüğünü düşünün.

ÜRÜN ÇEKİMİ VE ALGIDA SEÇİCİLİK

Ürün çekimi fotoğraflarınız çevrimiçi ortamda, kataloglarda ve farklı mecralarda kullanımda, içeriği zenginleştirir ve hedef kitlenizle adeta konuşur. Kırmızı bir arka plan üzerinde beyaz bir kutup ayısı görürseniz, hemen Coca-Cola akıllara gelir. Her ne kadar basit görünebilir olsa da, marka bilinirliği bu renklerin ve ana karakterlerin görüntüleri ile her türlü fiziksel ve sanal deneyimde yıllardır böyle olmuştur.

ÜRÜN ÇEKİMİ VE GÜVEN OLUŞTURMA

Çevrimiçi ticaret üzerinden alış veriş yapanlar, ürüne dokunamadığından, satışa sunduğunuz ürün hakkında tam bir fikir sahibi olmak için ürün çekimi görselleri üzerinden değerlendirme yaparlar. Bu değerlendirme, ürün fotoğrafının önemini ön plana çıkartır.

Ürün fotoğrafçılığı, markanızın gerçek dünyayla daha fazla temas halinde olmasını sağlar. Üst düzey pazarlama yöneticilerinin % 65’i, ürün çekimi görsellerinin, bir marka hikayesinin çekirdeğini oluşturduğunu kabul eder. Bu da işinizi daha çekici ve güvenilir bir hale getirmenin anahtarıdır.

ÜRÜN ÇEKİMİ DÖNÜŞÜMÜ ARTTIRIR

Ürün fotoğrafının asıl amacının müşteri dönüşümünü sağlaması ve satışları arttırmanın tek yolu olduğu unutulmamalıdır.

İnternette alışveriş yapmanın zorluklarından biri, tüketicilerin ürün hakkında verilen bilgilerle fotoğrafları kıyaslayarak güven oluşturmayı sağlamasıdır. Dolayısıyla müşterilerin görsellere güvenmeleri gerektiğidir.

ÜRÜN ÇEKİMİ GÖRSELLERİ MOBİL KITLELERE HITAP EDER

İnternet ortamına mobil cihazlarda katılımın fazlalığı gözardı edilemez, bu yüzden mobil cihazlarla internete giren potansiyel müşterilere hitap etmek çok önemlidir. Mobil kitleler, hızlı ve kolay anlaşılabilir bilgi ister ve içeriğin büyük bir bölümünü okumak için fazla zamana sahip değildir. Bu nedenle, ürün çekimi görsellerinin bilgi metinlerinden daha fazla anlam ve anlatım ifade etmeleri önemlidir.

İşletmenizin boyutu ve kapsamı ne olursa olsun, internet üzerinden gelir elde etmeyi umanlar için yüksek kaliteli ürün çekimi görselleri esastır. Ürün fotoğrafçılığı, özellikle gerekliliği göz önünde bulundurulduğunda, düşündüğünden çok daha düşük maliyetlidir.

ÜRÜN ÇEKİMİ GÖRSELLERİ MARKA ELÇİSİDİR

Ürün çekimi görselleri potansiyel müşterilere bir bakışta önemli bilgiler sunarak tüketici deneyimini şekillendiren marka elçileri olarak hizmet eder. Ürün çekimi fotoğrafları, ürün sayfanızın veya pazarlama kanallarınızın diğer öğelerinden, daha fazla dikkat çekerler. Dolayısıyla, bu önemli temas noktalarını kaliteyi ve tutarlılığı iletmede daha etkili hale getirmek için ürün çekimi fotoğraflarına yatırım yapmak hayati önem taşımaktadır.

MODELLİ ÜRÜN ÇEKİMİ VE ÖNEMİ

Modelli ürün fotoğraflarında, kıyafetlerin ve aksesuarların insan vücudunda ki duruşuyla beraber, markanın kurumsal kimliği de vurgulanır. Renkler, çizgiler ve detaylar marka yapısıyla bir bütün olarak sergilenir.

Modelli ürün fotoğraf çekiminde, kıyafet ve ya farklı ürünlerin insan üzerinde sergilenmesi, görsel anlamda sınırsız yaratıcılık imkanı sunar. Bu yaratıcılıkta en önemli unsur stilisttir. Stilist, bir kıyafetle tüm aksesuarları kombine ederken, modelin saç ve makyajıyla da imaj görsellerinin oluşması adına önem oluşturur.

Modelli ürün çekimleri diğer ürün çekimi tekniklerine göre daha maliyetli olabilirler. Standart dekupe ürün çekimi tekniklerinin yanısıra, model maliyeti, saç ve makyaj maliyeti, ürünü tamamlayan aksesuarların temini, stüdyo ve ya dış mekan çekimi gibi faktörler, prodüksiyonun bütçesini arttırır ancak karşılığında da satış anlamında önemli derecede geri dönüş sağlarlarlar.

Modelli ürün çekimlerinde profesyonel modelleri kullanmak, ürünlerinizi sergilemek için en doğru yoldur. Cansız ve ya hayalet mankenin yanı sıra canlı bir vücut, hedef kitlenizizin ürününüzle alakalı olmasına yardımcı olur ve görsel anlamda profesyonellik katar.

MODA ÇEKİMİ

Moda çekimi prodüksiyonlarında doğru ışık kullanımıyla detayları fotoğrafa yansıtmak, renkleri birebir görsellere aktarmak önemlidir.

Kıyafetle beraber modelin duruşu da moda çekimi için büyük önem taşır. Bunun için moda çekimi prodüksiyonlarında profesyonel modellerle çalışmak gerekir.

Moda Çekimi ve Doğru Renkler

Tüm fotoğraf çekimlerinde olduğu gibi moda çekimi için de doğru ayarlarlar yapılmaz ve kalibrasyonsuz bir monitörde dijital düzenlemeler yapılırsa renkler doğru olmaz.

Tekstil ürünlerinin fotoğraflanması, kumaşın dokusunu, katlanma ve örtüşme şeklini doğru bir şekilde göstermek ve mümkün olduğunca güzel görünmesini sağlamak için dikkatli bir tasarım ve aydınlatma gerektirir.

Moda çekimi prodüksiyonlarımızda renk yönetimleri gerçekleştirerek, doğru aydınlatmayla kıyafetlerin fiziksel özelliklerini ön plana çıkartıyor ve profesyonel çözümler sunuyoruz.

YEMEK FOTOĞRAFÇILĞINDA STILL LIFE VE STYLING’IN ÖNEMİ

Yemek fotoğrafçılığı en zorlu fotoğrafçılık türlerinden biridir. Resim yapmak gibi, boş bir tuvalle başlar ve inşa edersiniz. Katman katman inşa edip, gerçekliğin ve sanatın mükemmel dengesine ulaşıncaya kadar fotoğrafı siz oluşturursunuz.

Styling, ingilizce bir kelime olup birbirinden bağımsız farklı parçaların bir araya getirilerek birbirleriyle bir bütünlük sergilemesini ve uyumlu şekilde kullanılmasını amaçlar. Bir arada düzenlenmiş cansız nesnelerin bir koleksiyonu olarak tanımlanır. Fotoğrafta still life ve styling, birbirlerinden bağımsız olarak düşünülemez, kurgulanamaz.

Yemek Stylingi’nde uzman bir profesyonelin, kadraj ve açı olarak adlandıracağımız fotoğrafçılık bilgilerine sahip olması ve fotoğrafçıyı doğru yönlendirmesi gerektiği gibi, fotoğrafçının da styling konusunda görsellere katacağı hikaye bilgisine sahip olması gerekir.

STILL LİFE (NATURMORT) FOTOĞRAF

Still life fotoğraf, still life (natürmort) resminin fotografik karşılığıdır.

Still Life fotoğraflar, pek çok konuyu kapsar ve alt kategorileri vardır. Yemek fotoğrafçılığı, ürün fotoğrafçılığı, moda fotoğrafçılığı, mimari fotoğrafçılık ve katalog çalışmaları bu kategoriler içinde popülerdirler.

Still life fotoğrafçılık için ortak konular; çiçekler, yiyecekler, dekorasyon objeleri, ayakkabılar, çantalar diye sıralanabilir.

Masa üstü fotoğrafçılık, bir masaya yerleştirilebilecek öğeleri yakalamaya odaklanan natürmort fotoğrafçılığından oluşmaktadır. Bu türün en yaygın fotoğraf konularından biri yemek fotoğrafçılığıdır.

Bir yemek fotoğrafına bakarken veya bir yemek fotoğrafı çekerken, en önemli kriterlerden biri kendinize “Ne anlama geliyor?” diye sormaktır. Rastgele sıralanmış yemek ve gıda malzemeleri topluluğumudur, yoksa fotoğrafçı bunları seçerken belirli bir fikir ve sonuç ilişkisiyle düşünerek mi fotoğrafı oluşturmuştur? Çünkü fotoğrafın anlamı  düzenlemenin hikayesinden geçer.

Yemek fotoğrafını oluştururken, burada bir düşünce süreci, tecrübe ve yetenek ilişkileri devreye girer.

Fotoğrafçının, konuyla ilgili tam bir kontrole sahip olması, ilgi çekici bir açı, kadraj ve ışık bilgisiyle yaratıcı düşünmesi gerekir. Kamera açıları, ışık açıları, yansımalar ve gölgelerde bir tutarlılık oluşturmak önemlidir. Fotoğraf ve ışık arasında kopmaz bir bağ vardır. Fotoğrafçılık, nesneyi aydınlatmak ve görüntüyü oluşturmak için ışığa dayanır. Burada, ışık, yansıma ve gölgenin etkileri, her bileşimin ana öğesidir. Doğal veya yapay ışık, fotoğrafın ana odağı haline gelmesi için manipüle edilir ve yakalanır.

Çekimlere başlamadan önce, düşünce sürecini doğru yöneterek, hedeflediğiniz fotoğraf için uygun arka plan seçimleri yapmak önemlidir. Arka plan seçiminin konuyu nasıl  kontrast ettiğini, nötr bir arka plan mı istediğinizi veya konunuzdaki gölgeleri yönetirken doğru tonların neler olduğunu saptamanız gerekir.

Nesneler ve fiziksel düzenlemeler, kompozisyonun ayırt edici özelliklerine sahiptir.

CAST HEADSHOT FOTOĞRAF

Oyuncular ve modeller için cast fotoğraf çekimi ve headshot fotoğrafı olarak adlandırılan fotoğraflar büyük önem taşır. Cast fotoğraf çekimi ve headshot fotoğrafı görselleri, öncelikli olarak en doğal halinizi yansıtırlar. Sizi en doğal halinizle ifade eden fotoğrafların yanı sıra, oyunculukta ki yeteneklerinize göre, farklı karakterde bakışlarınız, mimikleriniz ve duygularınızı gözler önüne seren fotoğraflara da ihtiyacınız olacaktır.

Her ajansın, castında sergileyeceği, belli bir tarz içerisinde sunduğu fotoğraflar vardır.

Ajanslar, beyaz, siyah veya gri bir fonda, sizi ön plana çıkaran stüdyo ortamında yapılacak çekimlerden fotoğraflar kullanırlar. Ajansın, WEB sitesinde yer alan fotoğrafların dışında, farklı kıyafetlerle çekilmiş, farklı karakterleri ön plana taşıyan, oyuncunun farklı özelliklerini de gösteren fotoğraflarla da, prodüksiyonlar için özel olarak hazırlanan sunumlar da gerçekleştirirler.

Planlanan ve hayata geçirilmeye hazırlanan bir prodüksiyon için yapımcılar ajanslardan oyuncu isterler. Cast direktörlerinin önlerine onlarca hatta yüzlerce fotoğraf gelir. İlk etapta bu fotoğraflar içinden seçimde bulunurlar. İşte bu ilk aşamayı geçmek için cast ve headshot olarak adlandırılan fotoğraflar ciddi anlamda belirleyicidirler.

Headshot Fotoğrafı Nedir?

Headshot fotoğrafı, kişinin bir marka veya kast için gerçekçi bir şekilde görüntüsünün çekildiği bir portre türüdür. Headshot fotoğrafı aktörlerin, modellerin ve yazarların tanıtımı için çekilir. Headshot fotoğrafı, çekilen kişinin yüzünü özel bir arka plan kullanarak gerçek kişiliğini açığa çıkartmayı amaçlar.

Headshot fotoğrafları, cast ajanslarda, tanıtım sayfalarında ve sosyal medyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Oyuncular genellikle, seçmelerde kullanmak için hazırladıkları özgeçmişlerinde headshot fotoğrafı kullanırlar. Headshot fotoğrafı, omuzlardan başın üst kısmına kadar olan kısmı gösteren, orta yakın çekim tipi fotoğraflardır. Tipik bir headshot fotoğrafında, gözler 1/3 kuralına göre fotoğrafın üst, orta yarısında yer almaktadır.

Tiyatro, sinema ve televizyon için çalışan aktörler, modeller, şarkıcılar ve diğer şovmenlerin iş başvurusunda bulunurken özgeçmişleri ile birlikte bir headshot fotoğrafı eklemeleri gerekir. Bu headshotlar genellikle daha sanatsal, kişiyi mümkün olan en iyi ışıkta tasvir etmek için kullanılırlar.

Oyuncu Headshot Fotoğrafı
Bir aktörün, farklı roller için farklı headshot fotoğraflarına sahip olması gerekir. Bu farklılıklar ifade anlamında olduğu kadar, farklı kıyafetlerlede desteklenir.

Headshot fotoğrafı, oyuncunun yüz özelliklerini açıkça gösteren en “doğal” görüntüsünü yansıtır. Headshotlar bir kişinin en güncel görünüşünü yaklamalı ve bunu kaliteden ödün vermeden yansıtmak için hazırlanır.

Bu nedenle bir oyuncunun, örneğin saçı kısa süre önce kesilmiş veya renk değişikliğine gidilmişse, yeni görüntülerini yansıtacak headshot fotoğraflarına ihtiyacı vardır. Oyuncunun yüzünde, omuzlarında ve ya boynunda, yara izi, leke varsa, bunlara müdehale edilmez ancak sivilceler geçici olduğu için, bunlar rötuşlanır.

Model Headshot Fotoğrafı

Set Cardlar, (Sed Card, Composite Card, Comp Card, Zed Card, Z Card gibi farklı isimlerle kullanılırlar) bir modelin pozlarından örnekler içeren ve daha önce çalıştığı işlerin listesinin bulunduğu bir sayfa dökümüdür. Bu kartlar çoğunlukla renkli hazırlanır. Modeller bunları çoğunlukla casting ve model olarak çalışacakları iş başvuruları için kullanırlar. Yakın çekim Headshots uygulamaları modelin doğru cilt rengini göstermek için sıklıkla ihtiyaç duyulan bir yöntemdir.

Model Headshot fotoğraflarının kullanım amacı genelde şunlardır:

·   Set Cardlar
·   Model portfolyoları
·   Cilt bakım ürünleri için çekilen televizyon reklamları
·   Kremler ve diğer cilt veya saç bakım ürünleri için dergi ilanları
·   Online portfolyolar

Comp kartları, bir modelin ‘Pazarlama Materyalleri’nin köşe taşlarından biridir. Hemen hemen bütün comp kartları renklidir ancak siyah-beyaz görseller de içerebilir. Bir model comp kartı, dört ila beş fotoğraf içerir ve bu fotoğraflardan en az bir tanesi Headshot olmalıdır.

Krumsal Headshot Fotoğrafı

Kurumsal headshotlar,  sosyal medyada, şirketlerin “Hakkımızda” sayfalarında ve uzmanlık alanı içeren sitelerde kullanılır. Headshot fotoğrafı, iş dünyasında markalaşmak ve önemli iş adamlarının yaşamlarını, hayat tarzlarını ve kişiliklerini sergilemek için sıklıkla kullanılır. Geleneksel headshot çekimleri halen stüdyo ortamında gerçekleştirilmekle beraber, “yerinde” veya “sahada” çekimlerle de kullanılmaya başlandı. Her iki durumda da, arka planların basit olması ön görülmektedir. Kişiler genellikle baş-göğüs ya da baş-gövde kısımları olarak gösterilir.

Kurumsal headshotlar çeşitli amaçlara hizmet eder:

·   Yıllık raporlar
·   LinkedIn kişisel profilleri ve yayıncı profilleri
·   Facebook
·   Hakkımızda sayfası
·   Özgeçmişler
·   Kurumsal kataloglar, broşürler ve reklam materyalleri
·   Şirket yayınları ve web siteleri
·   Basın bültenleri ve diğer duyurular
·   Pazarlama materyalleri
·   Makale ve gazeteler
·   Yazar sayfaları

KİŞİSEL FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Sadece size özel fotoğraflar!
Her biri birbirinden farklı anlamlar taşıyan fotoğraflar!
Kişisel fotoğraf çekimi prodüksiyonlarımızı ister stüdyomuzda, isterseniz farklı mekanlarda gerçekleştiriyoruz.
Stüdyomuzda, evinizde ve ya dış mekanda, nerede arzu ederseniz…

KİŞİYE ÖZEL FOTOĞRAF ÇEKİMİ

İç ve dış mekanlarda, doğal ışık ortamlarında ve profesyonel ışık sistemleriyle gerçekleştireceğimiz çekimler öncesinde stüdyomuzda karşılıklı konuşarak, istediğiniz çekimleri bir proje hassasiyetinde kurguluyoruz. Kıyafetleriniz, saçınız, makyajınız, stüdyo veya farklı çekim mekanları, ne tarz çekimler istediğiniz gibi tüm detayları ele aldıktan sonra hazırlıklarınız tamamsa aynı gün ya da hazırlıklarınızı tamamlayacağınız tarihe randevulaşıyoruz.

Kişisel fotoğraf çekimi prodüksiyonlarımızda, arzu ederseniz kuaför ve makyöz eşliğinde, giydiğiniz kıyafetlerinize göre farklı saç, makyaj ve ışık teknikleriyle sizi, size özel fotoğraflıyoruz.

Kişisel Fotoğraf çekimi prodüksiyonlarımız için 3 farklı paketimiz bulunmaktadır.

Paket 1

 • 45 dakika süren fotoğraf çekimi.
 • 2 farklı kıyafetle çekim.
 • Photoshop uygulamaları yapılmış 5 fotoğraf.

Paket 2

 • Bir buçuk saat süren fotoğraf çekimi.
 • 3 farklı kıyafetle çekim.
 • Photoshop uygulamaları yapılmış 10 fotoğraf.
 • Çekilen tüm ham fotoğraflar teslim edilir.

Paket 3

 • İki saat süren fotoğraf çekimi.
 • 4 farklı kıyafetle çekim.
 • Photoshop uygulamaları yapılmış 15 fotoğraf.
 • Çekilen tüm ham fotoğraflar teslim edilir.

MOBİLYA ÇEKİMİ

Dekupe ve styling mobilya çekimi prodüksiyonlarımızda, tecrübemizle profesyonel çözümler üretiyoruz. Profesyonel ışık sistemlerinden aksesuarlara kadar gerekli olan tüm ekipmanlarımızla doğru aydınlatmayı sağlayıp yüksek çözünürlükte görselleri beğeninize sunuyoruz. İster stüdyomuzda isterseniz mağazanızda, mobilya çekimi prodüksiyonları  gerçekleştiriyoruz. Yüksek çözünürlük, doğru aydınlatma ve renk kalibrasyonlu çekimlerimizde detay, ton ve renkleri birebir görsellere aktarıyoruz.

MEKAN ÇEKİMİ & MİMARİ FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Oteller, ofisler, alış veriş merkezleri, işyerleri, plazalar, restoranlar, kafeler… Bir mekanın en güzel tanıtımı fotoğraflarla olur. Otel çekimi, plaza, ofis, işyeri, fabrika fotoğraf çekimi ihtiyacınız mı var? Perspektif, renkler ve tonlar… Teknik detaylar… Yüksek çözünürlük…

Profesyonel bir hizmet almak ve müşterilerinize kurumsal anlamda profesyonel hizmet sunarken, hizmetinizin kalitesini, kaliteli fotoğraflarla sergilemek istiyorsanız, otel çekimi, restoran ve kafe çekimleri, işyeri-ofis çekimi, kısaca mekan ve mimari fotoğraf çekimlerimizde profesyonel çözümler üretiyoruz.

AYAKKABI ÇEKİMİ & ÇANTA ÇEKİMİ

Deri ve kumaş gibi malzemelerden üretilen ayakkabı, çanta, kemer ve cüzdanların, doğru ışık kullanımıyla detaylarını fotoğrafa yansıtmak, renkleri birebir görsellere aktarmak önemlidir.
Çanta, ayakkabı ve aksesuar ürün fotoğraf çekimlerimizde, renk yönetimleri gerçekleştirerek, doğru aydınlatmayla ürünün fiziksel özelliklerini ön plana çıkartıyor ve profesyonel çözümler üretiyoruz.

Ayakkabı Çekimi | Çanta Çekimi | Doğru Renkler

Tüm fotoğraf çekimlerinde olduğu gibi ayakkabı çekimi ve çanta çekimi için de doğru ayarlarlar yapılmaz ve kalibrasyonsuz bir monitörde dijital düzenlemeler yapılırsa renkler doğru olmaz.

 

İlgili Mesajlar

Yorumlara kapalı.