Profesyonel Fotoğraf Çekimi

Yüksek çözünürlük ve boyutlardaki görsellerimizi dilediğiniz baskı boyutlarında veya WEB mecralarında büyük boyutlarda, netlik, ton, detay kayıpları olmadan kullanabilirsiniz.

Portre çekimi, cast çekimi, headshot, still life çekim, katalog çekimi, ürün çekimi, moda çekimi, yemek çekimi, mücevher çekimi, takı çekimi, mobilya çekimi, mimari ve iç-dış mekan fotoğraf çekimlerinde profesyonel çözümler sunuyoruz.

Çekimlerimizde 51.4 milyon piksel çözünürlüğe, 43.8×32.9mm boyutlarında sensöre ve 8256×6192 boyutlarına sahip medium format Fujifilm GFX 50S orta format kamera kullanıyoruz.

Stüdyomuz  500 ve 1000 wattlık Profoto paraflaşlar ve profesyonel ışık sistemleri aksesuarlarıyla donatılmıştır.

Ürün Çekimi

Her ürünün aslını yansıtan, kalite ve işçilik konusunda anlatılacak bir hikayesi vardır.

Günümüzde en başarılı online satış kanalları, eşsiz, yüksek kaliteli ürün çekimi ile başarıya ulaşırlar. Dünyada yapılan araştırmalara göre, online satış sitelerinde, tüketicilerin %67’sinin profesyonel ürün çekimi yapılarak elde edilen kaliteli fotoğraflara büyük önem verdikleri belirlenmiştir.

Ürünlerinizin algılanan değeri ve işletmenizin güvenilirliği çoğu zaman web tasarımınızın kalitesiyle değerlendirilir. Profesyonel anlamda kurgulanmış bir web sitesine sahip olmanın önemli bir kısmı aynı zamanda yüksek kaliteli ürün çekimi fotoğraflarına sahip olmaktan geçer. Ancak burada bahsettiğimiz sadece web sitesinin estetiği değildir. Web sitesini yüksek kaliteli ürün çekimi fotoğraflarıyla desteklemek gerekir.

Sadece beyaz arka plan üzerinde ve ya dekupe ürün çekimi görselleriyle değil, farklı zeminler üzerinde ve ürün çekimi kalitesini ön plana çıkaran düzenlemelerle yapılan imaj çekimleriyle de ürünün hikayesi gözler önüne serilir. Yüksek çözünürlüklü, farklı baskı boyutlarında kullanabileceğiniz, renk yönetimi yapılmış, detayları gözler önüne seren ürün çekimi fotoğraflarını müşterilerimize sunuyoruz.

Fotoğrafçılıkta en önemli faktörlerden biri aydınlatmadır. Işık kullanımı, ürün çekimi sonucunu birebir olumlu ya da olumsuz etkiler. Ürün çekimi için en önemli unsur doğru aydınlatmadır ve ayrıntıları doğru yakalamayı sağlar. Ürün çekimi hassasiyet ve sabır ister. Renk yönetimi ve teknik detayların ürün çekimi fotoğrafçılığında ön planda tutulması gerekir. Yüksek çözünürlük, doğru ışık ve doğru renk gibi teknik özellikler ürün çekimi yapılan görselde bir araya geldiği zaman, kaliteli fotoğraflar elde edilir.

Ürün Çekimi prodüksiyonlarında doğru aydınlatma, doğru ışık kullanımı ile sağlanır. Doğru ışık kullanımı için, stüdyomuzda Profoto ışık sistemleri ile profesyonel stüdyo ekipmanı mevcuttur.

Post prodüksiyon fotoğraf kadar önemlidir. Tüm ürün çekimi görüntülerinin ayarlarını yapmak, temizlemek ve onlara parlaklık sağlamak için rötuş yapmak gerekir.

Ürün Çekimi İçin Hedef Tanımlama
Fotoğrafını çektirmek istediğiniz ürün nedir ve ürün çekimi görselinin bitmiş görüntünün nasıl görünmesini istiyorsunuz? Ürün çekimi prodüksiyonlarında bu sorular işin kapsamını ve karmaşıklığını belirler.

Doğru Ürün Çekimi İçin
Deneyimli bir profesyonel, ürün çekimi süreci boyunca size rehberlik etmede ve projeniz için doğru olan kararları vermenize yardımcı olur. Doğru fotoğrafçı, hedeflerinize ulaşmanın yollarını önermek için çalışır.

Ürün Çekimi Maliyeti
Ürün çekimi prodüksiyonunun maliyeti, çekimi yapılacak ürünün fiziki özelliklerine göre değişir. Dekupe, still life, model, stilist gibi ürün çekimi prodüksiyonlarında ekstra maliyetler söz konusu olabilir.

Katalog Still Life Ürün Çekimi

Profesyonel fotoğraf çekimi bilgi, tecrübe ve ekipman gerektirir. Bilgi, tecrübe ve ekipman bir araya geldiği zaman, doğru fotoğraf çekimi yapılabilir. Geniş ekipman yelpazesine sahip olan Profi Stüdyo olarak, ürün çekimi prodüksiyonlarımızda profesyonel çözümlerle müşterilerimize memnuniyet garantisi sunuyoruz.

Endüstriyel Ürün Çekimi

Nedir endüstriyel ürün çekimi ve endüstriyel fotoğrafçılık? Sanayiden fabrikalara, tekstilden orman ürünlerine varana kadar çok geniş bir yelpazeye dayanan bu sınıflandırma birçok başlık altında toplanabilir. Bu başlıklar altında toplanan ürünlerin fotoğraf çekimlerine ise endüstriyel fotoğrafçılık ya da endüstriyel ürün çekimi diyoruz.

Mobilya Fotoğraf Çekimi

Dekupe ve styling mobilya fotoğraf çekimlerimizde, tecrübemizle profesyonel çözümler sunuyoruz. İster stüdyomuzda isterseniz mağazanızda, mobilya fotoğraf çekimlerinizi gerçekleştiriyoruz. Yüksek çözünürlük, doğru aydınlatma ve renk kalibrasyonlu çekimlerimizde detay, ton ve renkleri mobilya ürün çekimi görsellerine birebir aktarıyoruz.

Kişisel Fotoğraf Çekimi

Sadece size özel fotoğraf çekimi mi istiyorsunuz? Her biri birbirinden farklı anlamlar taşıyan fotoğraflarınız mı olsun istiyorsunuz?  Kişisel fotoğraf çekimi prodüksiyonlarımızı ister stüdyomuzda, isterseniz farklı mekanlarda gerçekleştiriyoruz.

Cast Fotoğraf Çekimi

Reklam, dizi, film veya tiyatro… Oyunculuğa adım atacağınız ilk günlerde ve sonrasında her zaman, öncelikle en doğal halinizi ifade eden fotoğraflara ihtiyacınız olacaktır.

Hayalini kurduğunuz oyunculuk yolculuğunda ilerlerken ve sonrasında da, cast fotoğraf çekimi ve headshot fotoğrafı olarak adlandırılan fotoğraflar büyük önem taşır. Cast fotoğraf çekimi ve headshot fotoğrafı görselleri, öncelikli olarak en doğal halinizi yansıtırlar. Sizi en doğal halinizle ifade eden fotoğrafların yanı sıra, oyunculukta ki yeteneklerinize göre, farklı karakterde bakışlarınız, mimikleriniz ve duygularınızı gözler önüne seren  fotoğraflara da ihtiyacınız olacaktır.

Headshot Fotoğrafı

Her ajansın castında sergileyeceği, belli bir tarz içerisinde sunduğu fotoğraflar vardır.

Ajanslar, beyaz, siyah veya gri bir fonda, sizi ön plana çıkaran stüdyo ortamında yapılacak çekimlerden fotoğraflar kullanırlar. Ajansın, WEB sitesinde yer alan fotoğrafların dışında, farklı kıyafetlerle çekilmiş, farklı karakterleri ön plana taşıyan, oyuncunun farklı özelliklerini de gösteren fotoğraflarla, prodüksiyonlar için sunumlar gerçekleştirirler.

Planlanan ve hayata geçirilmeye hazırlanan bir prodüksiyon için cast direktörleri, ajanslardan oyuncu isterler. Cast direktörlerinin önlerine onlarca hatta yüzlerce fotoğraf gelir. İlk etapta bu fotoğraflar içinden seçimde bulunurlar. Bu aşamayı geçmek için cast fotoğraf çekimi ve headshot fotoğrafı olarak adlandırılan görseller ciddi anlamda büyük önem taşır.

Moda Çekimi

Moda çekimi prodüksiyonlarında doğru ışık kullanımıyla detayları fotoğrafa yansıtmak, renkleri birebir görsellere aktarmak önemlidir. Ürünle beraber modelin duruşu da moda çekimi için büyük önem taşır. Bunun için moda çekimi prodüksiyonlarında profesyonel modellerle çalışmak gerekir. prodüksiyonlarımızda renk yönetimleri gerçekleştirerek, doğru aydınlatmayla ürünün fiziksel özelliklerini ön plana çıkartıyor ve profesyonel çözümler sunuyoruz.

 

Ürün Çekimi ve Styling

Sadece beyaz arka plan üzerinde ve ya dekupeli ürün çekimi görselleriyle değil, farklı zeminler üzerinde ve ürün çekimi kalitesini ön plana çıkaran düzenlemelerle yapılan imaj çekimleriyle de ürünün hikayesi gözler önüne serilir. Biz bu detayları bir araya getirerek, ürününüzün hikayesini anlatmasını sağlıyoruz. Yüksek çözünürlüklü, farklı baskı boyutlarında kullanabileceğiniz, renk yönetimi yapılmış, detayları gözler önüne seren ürün çekimi fotoğraflarını müşterilerimize sunuyoruz.

Mücevher Takı Aksesuar Ürün Çekimi

Mücevher, takı, aksesuar ürün çekimi prodüksiyonlarımızda, renk yönetimleri gerçekleştirerek, doğru aydınlatmayla ürünün fiziksel özelliklerini ön plana çıkartıyor ve profesyonel çözümler üretiyoruz.

Reklam Tanıtım Fotoğraf Çekimi

Ürünlerinizin farklı mecralarda reklam ve tanıtımlarını doğru hedef kitlelere ulaştırma yolunda ürün çekimi prodüksiyonlarımızı profesyonel çözümlerle gerçekleştiriyoruz.

Tekstil Kumaş Ürün Çekimi

Tekstil ürünlerinde renk yelpazesi çok geniş olduğundan, her bir ürün çekimi görselinin renkleri birbirine yakın tonlar içereceğinden, renk yönetimi uygulamasının başarılı olması zorunludur. % 100 renk kontrolünü sağlayan X-Rite ColorChecker Passport ve Classic kullanarak başladığımız ürün çekimi prodüksiyonlarımızda renk profilleri oluşturuyoruz. Tekstil ürün çekimi görsellerimizi web ve baskıya yönelik ayrı ayrı işliyoruz.

Ayakkabı & Çanta Ürün Çekimi

Çanta, ayakkabı ve aksesuar gibi ürün çekimi prodüksiyonlarımızda, renk yönetimleri gerçekleştirerek, doğru aydınlatmayla ürünün fiziksel özelliklerini ön plana çıkartıyor ve profesyonel çözümler üretiyoruz. Deri ve kumaş gibi malzemelerden üretilen ayakkabı, çanta, kemer ve cüzdanların, doğru ışık kullanımıyla detaylarını fotoğrafa yansıtmak, ürün çekimi prodüksiyonlarında renkleri birebir görsellere aktarmak önemlidir.

Mimari, Mekan, Otel Odası Fotoğraf Çekimi

Otel, ofis, alış veriş merkezi, işyeri, plaza, restoran, kafe… Bir mekanın en güzel tanıtımı fotoğraflarla olur. Otel çekimi, plaza, ofis, işyeri, fabrika fotoğraf çekimi ihtiyacınız mı var? Perspektif, renkler ve tonlar… Teknik detaylar… Yüksek çözünürlük… Müşterilerinize profesyonel hizmet sunarken, hizmetinizin kalitesini, kaliteli fotoğraflarla sergilemek istiyorsanız, otel çekimi, restoran ve kafe çekimi, işyeri-ofis çekimi, kısaca mekan ve mimari fotoğraf çekimlerimizi profesyonel çözümlerle gerçekleştiriyoruz.

Profesyonel Ürün Çekimi

Ürün çekimi prodüksiyonlarında en önemli unsurlardan bir tanesi doğru renktir.
Doğru ayarlarlarla çekimler gerçekleştirilmez ve renk kalibrasyonu yapılmamış profesyonel olmayan bir monitörde dijital düzenlemeler yapılırsa, ürün çekimi görselinin renkleri yanlış olur.

Fotoğraf için Kalibrasyonlu Monitör

Burada devreye profesyonel monitörler girer.
Bu monitörlerin başında da, grafiker ve fotoğrafçılar için en üstün özelliklere sahip monitörleri üreten Eizo markası gelir.

Eizo Monitör

Fotoğraf çekimlerimizde, ön izlemelerimizi Eizo ColorEdge CX241 24″ (61cm) Hardware Calibration LCD Monitor‘de gerçekleştirerek yapıyor ve Eizo ColorEdge CG318-4K 31.1″ (79cm) Hardware Calibration LCD Monitorde işliyoruz. Eizo CG serisi monitörler dahili kalibrasyon sensörüyle otomatik olarak kalibrasyonu yapar ve günceller.

Doğru Renk Yönetimi

% 100 renk kontrolünü sağlayan X-Rite ColorChecker Passport veX-Rite ColorChecker Classic kullanıyoruz. Sadece beyaz ayarı yapmıyoruz. Tüm renklerin doğru kontrollerini sağlıyoruz ve referans renk profili oluşturuyoruz.

Renk yönetimi uygulayarak çektiğimiz, (ISO 3664: 2009 normlarına uygunluk belgesine sahip, d50 5000 kelvin değerinde, yapılan ölçüm sonuçlarına göre fiziki olarak yerleştirilmiş Just daylight floresan ışık tüpleriyle aydınlatmasını sağladığımız ortamda) Eizo ColorEdge CG318-4K 31.1″ (79cm) Hardware Calibration LCD Monitor’de işlediğimiz yüksek çözünürlük ve boyutlardaki fotoğraflarımızı, dilediğiniz baskı boyutlarında veya WEB mecralarında büyük boyutlarda, netlik, ton, detay kayıpları olmadan kullanabilirsiniz. WEB için sRGB, baskı için CMYK yönetimi uyguluyoruz.

Birlikte çalışmamız ve isteklerinizi gerçekleştirmemiz için tanışıp arzunuzu dinlememiz yeterli.

| Ürün Çekimi
| Endüstriyel Ürün Çekimi
| Kişisel Fotoğraf Çekimi
| Cast Fotoğraf Çekimi
| Headshot Fotoğrafı
| Mobilya Çekimi
| Mimari ve İç-Dış Mekan
| Reklam & Tanıtım Fotoğraf Çekimi
| Ayakkabı & Çanta Ürün Çekimi
| Mücevher, Takı, Aksesuar Ürün Çekimi
| Tekstil & Kumaş Ürün Çekimi

| Moda Çekimi

İlgili Mesajlar

Yorumlara kapalı.