Profesyonel Ürün Çekimi

İster web sitenizi ilk kez kuracak yeni bir işletme olun, ister e-ticaret ortamında köklü bir işletme olun, profesyonel ürün çekimi maliyeti sizin için gereksiz artı bir masraf olarak görünebilir.

Fotoğraflarınızı kendiniz de çekebilirsiniz! Ve ya stok fotoğraflar kullanabilirsiniz! Ya da daha ucuz çözümler de gerçekleştirebilirsiniz! Paranızı profesyonel fotoğrafçılıktan daha fazla harcayacağınız daha önemli ticari yatırımlarınız olabilir!

Gerçek şu ki web siteniz olsun, e-ticaret ortamları olsun, basılı görselleriniz olsun, ya da sosyal medya paylaşımlarınız olsun, her işletme profesyonel ürün çekimi görsellerinden faydalanır.

Yüksek kaliteli ürün çekimi görselleri, markanıza ve başarınıza katkıda bulunacak önemli bir varlıktır. İşletmenizle ilgili harcamalar söz konusu olduğunda, profesyonel fotoğrafçılık listenin başında yer almalıdır.

Neden Profesyonel Ürün Çekimi

İşiniz İçin Profesyonel Fotoğrafçılık Neden Bu Kadar Önemli?
İşletmenizin, profesyonel ürün çekimi görsellerine sahip olmasının pek çok yararı vardır.
Her işletmenin yüksek kaliteli ürün çekimi fotoğrafçılığına yatırım yapması gereken sayısız nedenden sadece bazıları.

Bir fotoğraf bin kelimeye değer.

Fotoğraflar müşterilerinize, neleri önerdiğinizi göstermenizi sağlar. Tüketiciler ürününüzü satın alma hakkında karar vermeden önce kendileri için bir şeyler görmeyi severler. Bu ürün çekimi görsellerinizin hiç olmadığı kadar değerli olduğu anlamına gelir.

Profesyonel fotoğrafçılık maliyeti, işletme sahiplerini çoğu zaman kendi fotoğraflarını kendileri çekmeye ya da daha düşük maliyetli bir alternatif bulma arayışlarına yönlendirir.
Bu düşünce aklınızdan geçerse, unutmayın; fotoğraflarınız markanızı temsil eder. Web sitenizdeki düşük kaliteli, profesyonel olmayan ürün çekimi görselleri, kuruluşunuz ve sunduğunuz ürünler ve hizmetler ile aynı şekilde iletişim kuracaktır. 

İnsanlar web sitenizi ziyaret ettiğinde sizi tanımak isterler.
Stok fotoğraflarla başarıya ulaşmayı hedeflerseniz, sunduğunuz ürünler hakkında yanlış izlenim verirsiniz.

Stok fotoğraflar bazı amaçlar için faydalı olsa da, işinizi sergilemenin en iyi yolu değildir. Çünkü stok ürün çekimi görselleri sizin işininizin fotoğrafları değildir.

Potansiyel müşterilerin işletmenizi tanımalarının en iyi yolu, onlara işletmenizin, ekip üyelerinizin ve ürünlerinizin gerçek fotoğraflarını göstermektir.

İşletmenizin bir web sitesi varsa, arama motoru optimizasyonu veya SEO’yu biliyorsunuzdur . SEO, arama motoru sıralama sonuçlarında daha iyi performans göstermesine yardımcı olmak amacıyla web sitenizin çeşitli öğelerini stratejik olarak optimize etme uygulamasıdır. SEO için pek çok unsur vardır ve bir unsur da ürün çekimi fotoğraflarıdır.

Optimize edilmiş fotoğraflar, web sitenizin Google görseller sonuçlarında bulunmasına ve genel arama sonuçlarında daha iyi performans göstermesine yardımcı olur. Ayrıca müşterilerin ilgisini çekmeye ve onları sitenizde daha uzun süre tutmaya yardımcı olur ve sizi rakipleriniz arasından seçmeleri konusunda teşvik eder.

Fotoğraf, özgün bir içeriktir.

Örneğin, fotoğraflar web sitenizi daha da çekici hale getirmek için kullanılabilir.
Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, LinkedIn ve Google My Business mecralarında markanızı oluşturmak için kullanılabilirler. 

Fotoğraflar broşürlerde ve her türlü tanıtım mecrasında kullanılabilir. Profesyonel fotoğrafçılığa yatırım yaparak, pazarlama çabalarınızı birçok yönden geliştirmek için kullanabileceğiniz stratejiler kazanırsınız.

Doğru ve kaliteli ürün çekimi görselleri, marka imajını güçlendirir. Rekabet avantajı doğurur.

Deneyimli bir profesyonel, ürün çekimi süreci boyunca size rehberlik etmede ve projeniz için doğru olan kararları vermenize yardımcı olur.

İşinizi başarılı bir şekilde pazarlamak ve tanıtmak söz konusu olduğunda, hangi sektörde çalışıyor olursanız olun, profesyonel fotoğraflar bir zorunluluktur. İşletmenizi sergilemek için profesyonel bir fotoğrafçı bulma zamanı gelmiştir artık!

İşinizi geliştirmek konusunda profesyonel fotoğrafçılığın faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?
Kuruluşunuzun çevrimiçi varlığını geliştirmek için başka neler yapabileceğinizi merak mı ediyorsunuz?


Bizimle iletişim kurun!

Her ürünün aslını yansıtan, kalite ve işçilik konusunda anlatılacak bir hikayesi vardır.

Ürün çekimi, kontrollü stüdyo olarak adlandırdığımız, teknik donanımı üst düzeyde olan stüdyo ortamında gerçekleştirilirse görsel kaliteler de üst düzeyde olacaktır.
Ürünlerinizin algılanan değeri ve işletmenizin güvenilirliği çoğu zaman web tasarımınızın ve basılı materyallerinizin kalitesiyle değerlendirilir. Profesyonel anlamda kurgulanmış bir web sitesine ve ya kataloğa sahip olmanın önemli bir kısmı aynı zamanda yüksek kaliteli ürün çekimi fotoğraflarına sahip olmaktan geçer.
Ürünlerinizi yüksek kaliteli fotoğraflarla sergilemek, satış oranlarında farklılık yaratır.

Profesyonel fotoğraf çekiminde en önemli unsurlardan bir tanesi doğru renktir. 
Bilgi ve tecrübe, doğru ışık kullanımı, çekim esnasında uygulanacak renk yönetimi, çekim sonrası fotoğrafların işleneceği monitörün doğruluğu, monitörün bulunduğu odanın duvarlarının rengi ve odanın aydınlatmasında kullanılan ışık kaynakları.

Her biri, fotoğrafa etkisi gözardı edilemeyen, içinde matematik, fizik ve kimya barındıran bir gerçektir.
Bunlar olmazsa, ürün çekimi konusunda doğru sonuç alınamaz!

Doğru ayarlarla çekimler gerçekleştirilmez, çekim esnasında renk yönetimi uygulanmaz, kalibrasyonsuz sıradan monitörlerle dijital düzenlemeler yapılır, monitörün bulunduğu odanın ayınlatmasında doğru ışık kaynakları kullanılmaz, ve yine monitörde yansıma oluşmaması için duvarlar doğru renge boyanmazsa, doğru fotoğraf elde edilemez.

Still life fotoğraf, cansız nesnelerin tasviri, nesnelerin küçük bir gruplandırmasıdır.. Still life ürün çekimi türü manzara ya da portre gibi diğer fotoğraf türlerinden daha çok, fotoğrafçıya bir kompozisyon içindeki tasarım öğelerinin düzenlenmesinde daha fazla yarar sağlar. Still life ürün çekimi, natürmort resminin bir parçasıdır.

İster e-ticaret üzerinden satışlarınızı artırmayı, ister katalog ve tanıtım baskılarıyla marka tanılırlılığınızı yükseltmeyi,  isterseniz sosyal medya aracılığıyla katılımı ve dönüşümü artırmayı hedefleyin, still life ürün çekimi görsellerinin önemini gözardı edemezsiniz.  Still life ürün çekimi, pazarda daha büyük kitleleri hedefleyen markalar ve işletmeler için hayati önem taşımaktadır. Still life ürün çekimi görsellerinde bütünlük, yardımcı elemanlarla uyumluluk, netlik, yüksek çözünürlük ve görüntü kalitesi önemlidir.

Yaratıcı ürün fotoğrafçılığı, hedef kitlenize ürün veya markanızın benzersiz olduğunu göstermek için önemlidir. 

Doğru ve kaliteli konsept fotoğraflar, hedef kitleniz üzerinde etkili olurlar.

Farklı öğelerin birbirleriyle uyumlu bir şekilde, anlam ve hikayesini ortaya koyarak oluşturulan bir kavramdır konsept. Ve oluşturulan konseptin görseli ile konu başlığı arasında esrarengiz bir ilişki kurar.

Konsept ürün çekimi görselleri, ürün ile ilgili fikir verir, boyut, şekil, renk hakkında aydınlatıcı olur, duygu ve hikaye anlatır. 

Ürün fotoğrafları, ürünün özelliklerinin kanıtıdır. İnsanlar önce ürünün fotoğrafına bakar, sonra açıklamasını okurlar.

Dekupe ürün çekimi, kontrollü stüdyo olarak adlandırdığımız, teknik donanımı üst düzeyde olan stüdyo ortamında gerçekleştirilirse görsel kaliteler de üst düzeyde olacaktır.

Dekupe Ürün çekimi, ürünlerini internet ortamında ve ya basılı görsellerle pazarlamak isteyen tüm işletmeler için büyük önem taşır. Uzmanlar, profesyonel ürün çekimi görsellerinin tıklama oranlarını artırdığını, dönüşüm oranlarını yükselttiğini ve marka imajını geliştirdiğini kabul etmektedir.

Tüketici, e-ticaret üzerinden veya basılı katalogdan ürün seçiyorsa, satışı yapılan ürünü dokunarak inceleme imkanına sahip olamayacağı için, dekupe ürün çekimi görselinin kalitesi ciddi anlamda önem taşır.