STILL LIFE ÜRÜN ÇEKİMİ | STILL LIFE PRODUCT SHOOTING

Still life fotoğraf, cansız nesnelerin tasviri, nesnelerin küçük bir gruplandırmasıdır… Still life ürün çekimi türü manzara ya da portre gibi diğer fotoğraf türlerinden daha çok, fotoğrafçıya bir kompozisyon içindeki tasarım öğelerinin düzenlenmesinde daha fazla yarar sağlar. Still life ürün çekimi, natürmort resminin bir parçasıdır.

Ürün Çekimi | Katalog Çekimi | Yemek Çekimi | Still Life Fotoğraf Çekimi

Masa üstü fotoğrafçılık, bir masaya konulabilecek nesnelerin üzerinde yoğunlaşılan still life fotoğrafçılığıdır. Bu tarzın en tipik fotoğrafik temaları, ürün fotoğrafçılığı ve yiyecek fotoğrafçılığıdır. E-ticaret sitelerinde veya gazete reklamlarında ve dergilerde bulabileceğiniz tüm fotoğraflar ürün fotoğrafları olarak kabul görür.

Birçoğumuz bir still life fotoğrafını düşündüğümüzde, genellikle tüm kompozisyonu inşa ettiğimiz, en çok fotojenik gözüken kaseyi seçmekten, hangi meyveyi kullanacağımızı, diğer tüm malzemeleri nasıl konumlandıracağımızı düşünürüz.

Ürün Çekimi | Katalog Çekimi | Yemek Çekimi | Still Life Fotoğraf Çekimi

Her ürünün aslını yansıtan, kalite ve işçilik konusunda anlatılacak bir hikayesi vardır. Anlatılacak hikaye, still life fotoğraf çekiminin ana temasını oluşturur.

Ürün Çekimi | Yemek Çekimi | Ürün Fotoğraf Çekimi

Güçlü bir marka kimliği, işletmenizin temel değerlerini belirlerken, logonuzdan sloganınıza varana kadar önem gösterilerek elde edilebilir. Doğru ve kaliteli ürün fotoğrafları, marka kimliğini güçlendirir.

Ürün Çekimi | Katalog Çekimi | Yemek Çekimi | Still Life Fotoğraf Çekimi
Ürün fotoğraf çekimi, still life ürün çekimi, katalog çekimi, yemek çekimi, e-ticaret fotoğraf çekimi, ürün çekimi hizmetlerimizde profesyonel çözümler üretiyoruz.

İster e-ticaret üzerinden satışlarınızı artırmayı, ister katalog ve tanıtım baskılarıyla marka tanılırlılığınızı yükseltmeyi,  isterseniz sosyal medya aracılığıyla katılımı ve dönüşümü artırmayı hedefleyin, still life ürün çekimi görsellerinin önemini gözardı edemezsiniz.  Still life ürün çekimi, pazarda daha büyük kitleleri hedefleyen markalar ve işletmeler için hayati önem taşımaktadır. Still life ürün çekimi görsellerinde bütünlük, yardımcı elemanlarla uyumluluk, netlik, yüksek çözünürlük ve görüntü kalitesi önemlidir.

                                                             Still Life & Ürün görsellerimizi incelemek için tıklayın

Still Life Ürün Çekimi

Sadece beyaz arka plan üzerinde ve ya dekupe ürün çekimi görselleriyle değil, farklı zeminler üzerinde ve ürünün kalitesini ön plana çıkaran düzenlemelerle yapılan still life ürün çekimi görselleriylede ürünün hikayesi gözler önüne serilir.

Ürün Fotoğrafçılığı, ürün tasarımının çekici bir şekilde tasvir edilmesidir. Ürün reklamlarında sıklıkla kullanılır. Ticari fotoğrafçılık olarak da bilinir.

Ürün fotoğrafçılığı stilleri, basit çekimlerden kapsamlı çekimlere kadar uzanır. Still Life ürün çekimi, kontrollü stüdyo olarak adlandırdığımız, teknik donanımı üst düzeyde olan stüdyo ortamında gerçekleştirilirse görsel kaliteler de üst düzeyde olacaktır.

Profesyonel fotoğraf çekimi bilgi, tecrübe ve ekipman gerektirir. Bilgi, tecrübe ve ekipman bir araya geldiği zaman, doğru fotoğraf çekimi yapılabilir. Bilgi, tecrübe ve geniş ekipman yelpazesine sahip olan Profi Stüdyo olarak, still life ürün çekimi branşında profesyonel çözümlerle müşterilerimize memnuniyet garantisi sunuyoruz.

Yüksek Kaliteli Still Life Ürün Çekimi

Ürünlerinizin algılanan değeri ve işletmenizin güvenilirliği çoğu zaman web tasarımınızın ve ya basılı tanıtım materyallerinizin kalitesiyle değerlendirilir. Profesyonel anlamda kurgulanmış bir web sitesine ve ya kataloğa sahip olmanın önemli bir kısmı aynı zamanda yüksek kaliteli still life ürün çekimi görsellerine sahip olmaktan geçer.

Ancak burada bahsettiğimiz sadece web sitesinin ya da kataloğun estetiği değildir. Still life ürün çekimi görselleriyle desteklemek çok önemlidir.

Fotoğraf işinizde yapabileceğiniz en önemli yatırımlardan biridir. Still life ürün çekimi, ürünlerini internet ortamında ve ya basılı görsellerle pazarlamak isteyen tüm işletmeler için büyük önem taşır. Uzmanlar, profesyonel ürün fotoğrafçılığının tıklama oranlarını artırdığını, dönüşüm oranlarını yükselttiğini ve marka imajını geliştirdiğini kabul etmektedir.

Görsel bir dünyada yaşıyoruz ve insanlarda ilk izlenim sadece 50 milisaniyede oluşuyor. Farkındalık ve algı oluşumu bir fotoğrafta 50 milisaniyede kendisini belli ediyor. Still life ürün çekimi görselleriyle 50 milisaniyede insanların algılarında farkındalık yaratırsınız.

Belirleyeceğiniz stratejide, marka tanılırlılığını arttırmak, markanızı daha görünür kılmak, yeni müşterilere ulaşmak için still life ürün çekimi görselleri farkındalık ve satış potansiyelini arttırmanın  ilk adımıdır.

Farkındalık adına, tüketiciye sunduğunuz still life ürün çekimi görsellerinde ilk izlenim çok önemlidir.

Yüksek kaliteli still life ürün çekimi görseli, tüketicilerin dikkatini çeker.

Stratejinizde önemli bir yer tutan still life rün çekimi görselleri, işinizi geliştirmek, hedef kitlenizdeki potansiyel tüketicileri harekete geçirmeyi hedefler.

Kaliteli ve yüksek çözünürlüklü bir still life ürün çekimi fotoğrafı bir hikaye anlatmalı ve marka değerinizi yeni müşteri kitlenizle buluştururken, markalar arasında rekabet avantajı elde etmenize yardımcı olur.

Still Life Ürün Çekimi Prodüksiyonları

Doğru still life ürün çekimi için en önemli belirleyici özellik, ürünü görsele diğer yardımcı elemanlarla beraber doğru yansıtmaktan geçer.

Fotoğrafçılıkta en önemli faktörlerden biri aydınlatmadır. Işık kullanımı, still life ürün çekimi görselinde sonucu birebir olumlu ya da olumsuz etkiler. Still Life ürün çekimi için en önemli unsur doğru aydınlatmadır ve ayrıntıları doğru yakalamayı sağlar. Still life ürün çekimi hassasiyet ister ve aydınlatmanın yanı sıra renk yönetimi ve diğer teknik detayların ön planda tutulması gerekir. Yüksek çözünürlük, doğru tonlar, detaylar gibi teknik özellikler still life ürün çekimi görselinde bir araya geldiği zaman, kaliteli fotoğraflar elde edilir.

Yüksek Çözünürlüklü Still Life Ürün Çekimi Görselleri

Çekimlerimizde 51.4 milyon piksel çözünürlüğe ve 43.8×32.9mm boyutlarında sensöre sahip medium format Fujifilm GFX 50S kamera kullanıyoruz. Stüdyomuz, 500 ve 1000 wattlık Profoto paraflaşlarla ve profesyonel ışık sistemleri aksesuarlarıyla donatılmıştır.

Yüksek çözünürlüğe ve boyutlara sahip still life ürün çekimi görsellerimizi dilediğiniz baskı boyutlarında veya WEB mecralarında büyük boyutlarda, netlik, ton, detay kayıpları olmadan kullanabilirsiniz.

Still Life Ürün Çekimi ve Renk Yönetimi

Still life ürün çekimi prodüksiyonlarında en önemli unsurlardan bir tanesi doğru renktir.
Doğru ayarlarlarla çekimler gerçekleştirilmez ve renk kalibrasyonu yapılmamış profesyonel bir monitörde dijital düzenlemeler yapılırsa, still life ürün çekimi görselinin renkleri yanlış olur.

E Ticaret ve Still Life Ürün Çekimi

Endüstriyel Ürün Çekimi | Dekupe Ürün Çekimi | Profi Stüdyo

Tüketici, e-ticaret üzerinden veya basılı katalogdan ürün seçiyorsa, satışı yapılan ürünü dokunarak inceleme imkanına sahip olamayacağı için, still life ürün çekimi görselinin kalitesi ciddi anlamda önemlidir. Ürünün renginden dokusuna kadar tüm detaylarını karşı tarafa hissettirmek gerekir.

Mobilya Çekimi | Ürün Çekimi | Still Life Fotoğraf Çekimi | Profi Stüdyo

Still Life Ürün Çekimi ve Post Prodüksiyon

Post prodüksiyon fotoğraf kadar önemlidir. Still Life ürün çekimi görüntülerinin ayarlarını yapmak, temizlemek ve onlara parlaklık sağlamak için rötuş yapmak gerekir.

Still Life Ürün Çekimi Maliyeti

Still life ürün çekimi prodüksiyonunun maliyeti, çekimi yapılacak ürünün fiziki özelliklerine göre değişir.

Still Life Ürün Çekimi ve Doğru Renk Yönetimi

% 100 renk kontrolünü sağlayan X-Rite ColorChecker Passport ve X-Rite ColorChecker Classic kullanıyoruz. Sadece beyaz ayarı yapmıyoruz. Still Life ürün çekimi görsellerinde tüm renklerin doğru kontrollerini sağlıyoruz ve referans renk profilleri oluşturuyoruz.

Still Life Ürün Çekimi ve Doğru Monitör

Still life ürün çekimi prodüksiyonlarımızda ön izlemelerimizi Eizo ColorEdge CX241 24″ (61cm) Hardware Calibration LCD Monitorde gerçekleştirerek yapıyor ve böylece yansıma, parlama ve ışık şekillendirme gibi tüm detayları doğru yönetiyoruz.

Renk yönetimi uygulayarak çektiğimiz, (ISO 3664: 2009 normlarına uygunluk belgesine sahip, d50 5000 kelvin değerinde, yapılan ölçüm sonuçlarına göre fiziki olarak yerleştirilmiş Just daylight floresan ışık tüpleriyle aydınlatmasını sağladığımız ortamda) Eizo ColorEdge CG318-4K 31.1″ (79cm) Hardware Calibration LCD Monitorde işlediğimiz yüksek çözünürlük ve boyutlardaki still life ürün çekimi fotoğraflarımızı, dilediğiniz baskı boyutlarında veya WEB mecralarında büyük boyutlarda, netlik, ton, detay kayıpları olmadan kullanabilirsiniz.