Ürün Çekimi ve 50 Milisaniyenin Önemi

Güçlü bir marka kimliği, işletmenizin temel değerlerini belirlerken, logonuzdan sloganınıza varana kadar önem gösterilerek elde edilebilir. Doğru ve kaliteli ürün fotoğrafları, marka kimliğini güçlendirir.

 

Görsel bir dünyada yaşıyoruz ve insanlarda ilk izlenim sadece 50 milisaniyede oluşuyor. Farkındalık ve algı oluşumu bir fotoğrafta 50 milisaniyede kendisini belli ediyor. Ürün çekimi görselleriyle 50 milisaniyede insanların algılarında farkındalık yaratırsınız.

İster e-ticaret üzerinden satışlarınızı artırmayı, ister katalog ve tanıtım baskılarıyla marka tanılırlılığınızı yükseltmeyi,  isterseniz sosyal medya aracılığıyla katılımı ve dönüşümü artırmayı hedefleyin, ürün çekimi görsellerinin önemini gözardı edemezsiniz. Ürün çekimi, pazarda daha büyük kitleleri hedefleyen markalar ve işletmeler için hayati önem taşımaktadır. Ürün çekimi görsellerinde netlik, yüksek çözünürlük ve görüntü kalitesi önemlidir.

Bu makalede, ürün fotoğraf çekiminin, sizi rakiplerinizden nasıl ayırabileceği ve size tüm önemli satış potansiyellerini nasıl sağlayacağı ele alınmaktadır.

Ürün fotoğrafçılığı, markalaşma yolunda yaratıcı bir stratejinin önemli bir parçasıdır.

Mobilya Çekimi | Ürün Çekimi | Still Life Fotoğraf Çekimi | Profi Stüdyo

Belirleyeceğiniz stratejide, marka tanılırlılığını arttırmak, markanızı daha görünür kılmak, yeni müşterilere ulaşmak için ürün çekimi görselleri farkındalık ve satış potansiyelini arttırmanın  ilk adımıdır.

Farkındalık adına, tüketiciye sunduğunuz ürün çekimi görsellerinde ilk izlenim çok önemlidir.

Yüksek kaliteli bir ürün fotoğrafı, tüketicilerin dikkatini çeker.

Ürün Çekimi | Katalog Çekimi | Ürün Fotoğraf Çekimi

Stratejinizde önemli bir yer tutan ürün çekimi görselleri, işinizi geliştirmek, hedef kitlenizdeki potansiyel tüketicileri harekete geçirmeyi hedefler.

Kaliteli ve yüksek çözünürlüklü bir ürün çekimi fotoğrafı bir hikaye anlatmalı ve marka değerinizi yeni müşteri kitlenizle buluştururken, markalar arasında rekabet avantajı elde etmenize yardımcı olur.

Ürün Çekimi | Katalog Çekimi | Ürün Fotoğraf Çekimi

ÜRÜN ÇEKİMİ VE MARKA KİMLİĞİ

Güçlü bir marka kimliği oluşturmak, işletmenizin temel değerlerini belirlerken, logonuzdan sloganınıza varana kadar önem gösterilerek elde edilebilir. Doğru ürün fotoğrafları, marka kimliğinizi güçlendirir.

Ürün Çekimi | Katalog Çekimi | Ürün Fotoğraf Çekimi

Markalaşma yolunca belirlenen kriterler, mağaza tasarımından sosyal medya sloganlarına kadar yapılan her şeyle iç içe olmalıdır. Güçlü bir marka, hedef kitlesine yüzde 100 hitap eder ve başarılı markalar, müşterileriyle bir bağ kurmada bunu gözardı etmez. Bir markanın müşterileriyle güçlü bir bağ kurmak için belirli kriterler belirlerler dedik. İşte o kriterlerin en önemlilerinden biri olan ürün çekimi görselleri markanın sesi ve kişiliğinin kilit unsurudur. Böylece markalaşma güvenin ötesine geçer ve alıcılarla duygusal bir bağ kurar. Bu duygusal bağ fanatik hayranları oluşturur.

Apple’ın insanları, felsefesini teşvik ederek yaptığı her cihazın sahibi olan kalıpçı hayranlara nasıl dönüştürdüğünü düşünün.

Dekupe Ürün Çekimi | Endüstriyel Ürün Çekimi

ÜRÜN ÇEKİMİ VE ALGIDA SEÇİCİLİK

Ürün çekimi fotoğraflarınız çevrimiçi ortamda, kataloglarda ve farklı mecralarda kullanımda, içeriği zenginleştirir ve hedef kitlenizle adeta konuşur. Kırmızı bir arka plan üzerinde beyaz bir kutup ayısı görürseniz, hemen Coca-Cola akıllara gelir. Her ne kadar basit görünebilir olsa da, marka bilinirliği bu renklerin ve ana karakterlerin görüntüleri ile her türlü fiziksel ve sanal deneyimde yıllardır böyle olmuştur.

Ürün Fotoğraf Çekimi | Profi Stüdyo

Türk Kızılay’ının hediyelik eşya satışı gerçekleştirdiği e-ticaret sitesi www.kizilaymagaza.org.tr için gerçekleştirdiğimiz fotoğraf çekimlerinde, kurumsal kimlik rengi olan kırmızıdan yola çıkarak, algıyı kırmızı üzerinden oluşturmak ve web sitesinde bir bütünlük sağlamak adına kırmızı arka plan kullandık.

Fotoğraflara bakıldığında 50 milisaniye içinde bu kızılay fotoğrafı algısını ön plana taşımaya çalıştık.

ÜRÜN ÇEKİMİ VE GÜVEN OLUŞTURMA

Çevrimiçi ticaret üzerinden alış veriş yapanlar, ürüne dokunamadığından, satışa sunduğunuz ürün hakkında tam bir fikir sahibi olmak için ürün çekimi görselleri üzerinden değerlendirme yaparlar. Bu değerlendirme, ürün fotoğrafının önemini ön plana çıkartır.

Ürün Çekimi | Katalog Çekimi | Ürün Fotoğraf Çekimi

Ürün fotoğrafçılığı, markanızın gerçek dünyayla daha fazla temas halinde olmasını sağlar. Üst düzey pazarlama yöneticilerinin % 65’i, ürün çekimi görsellerinin, bir marka hikayesinin çekirdeğini oluşturduğunu kabul eder. Bu da işinizi daha çekici ve güvenilir bir hale getirmenin anahtarıdır.

ÜRÜN ÇEKİMİ DÖNÜŞÜMÜ ARTTIRIR

Ürün fotoğrafının asıl amacının müşteri dönüşümünü sağlaması ve satışları arttırmanın tek yolu olduğu unutulmamalıdır.

İnternette alışveriş yapmanın zorluklarından biri, tüketicilerin ürün hakkında verilen bilgilerle fotoğrafları kıyaslayarak güven oluşturmayı sağlamasıdır. Dolayısıyla müşterilerin görsellere güvenmeleri gerektiğidir.

Ürün Çekimi | Katalog Çekimi | Ürün Fotoğraf Çekimi

ÜRÜN ÇEKİMİ GÖRSELLERİ MOBİL KITLELERE HITAP EDER

İnternet ortamına mobil cihazlarda katılımın fazlalığı gözardı edilemez, bu yüzden mobil cihazlarla internete giren potansiyel müşterilere hitap etmek çok önemlidir. Mobil kitleler, hızlı ve kolay anlaşılabilir bilgi ister ve içeriğin büyük bir bölümünü okumak için fazla zamana sahip değildir. Bu nedenle, ürün çekimi görsellerinin bilgi metinlerinden daha fazla anlam ve anlatım ifade etmeleri önemlidir.

İşletmenizin boyutu ve kapsamı ne olursa olsun, internet üzerinden gelir elde etmeyi umanlar için yüksek kaliteli ürün çekimi görselleri esastır. Ürün fotoğrafçılığı, özellikle gerekliliği göz önünde bulundurulduğunda, düşündüğünden çok daha düşük maliyetlidir.

Still Life Ürün Fotoğraf Çekimi | Profi Stüdyo | İstanbul

ÜRÜN ÇEKİMİ GÖRSELLERİ MARKA ELÇİSİDİR

Ürün çekimi görselleri potansiyel müşterilere bir bakışta önemli bilgiler sunarak tüketici deneyimini şekillendiren marka elçileri olarak hizmet eder. Ürün çekimi fotoğrafları, ürün sayfanızın veya pazarlama kanallarınızın diğer öğelerinden, daha fazla dikkat çekerler. Dolayısıyla, bu önemli temas noktalarını kaliteyi ve tutarlılığı iletmede daha etkili hale getirmek için ürün çekimi fotoğraflarına yatırım yapmak hayati önem taşımaktadır.

Ürün Çekimi | Yemek Çekimi | Ürün Fotoğraf Çekimi

İlgili Mesajlar

Yorumlara kapalı.